Wielkopolski Portal Senioralny

Amator – Krzysztofa Kieślowskiego

Amator – Krzysztofa Kieślowskiego
    Film wywołał poruszenie wśród krytyków. Pokazywał bowiem problemy moralne Polaków, ale na przykładzie bohatera z prowincji. Tego się wówczas nie spodziewali.

    Rok przed strajkami w Gdańsku i przed powstaniem „Solidarności” Krzysztof Kieślowski doskonale zdiagnozował nasze społeczeństwo. Pokazał, że młody pasjonat z prowincji chce zmienić otaczającą go rzeczywistość. Był filmowcem amatorem i swoją kamerą opisywał zastaną rzeczywistość u schyłku kolejnej dekady PRL-u. A to nie mogło się dobrze skończyć. Główną rolę zagrał mało znany wówczas Jerzy Sthur.

    Zapraszamy Państwa na projekcję tego filmu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego