Wielkopolski Portal Senioralny

Winnetou – Złoto Apaczów

Winnetou – Złoto Apaczów
   Gdy byliśmy młodzi, to ten film robił na nas ogromne wrażenie. Nie znaliśmy innych westernów, a ten był zrealizowany z rozmachem.

   Zresztą trudno oprzeć się wrażeniu, że był on pomyślany o młodych widzach. Oczywiście najpierw powstała książka. Napisał ją niemiecki pisarz Karol May. W latach 60. ubiegłego wieku wschodnioniemiecka kinematografia postanowiła sfilmować jego powieści. Tak powstał cykl imponujących filmów kinowych o wodzu Apaczów. Nikomu nie przeszkadazało to, że filmy realizowano w Jugosławi, a aktor wcielajacy w postać Winnetou był Francuzem. Na szczęście film był dubbingowany i nikt nie wiedział, że bohaterowie mówią... po niemiecku.

Zapraszamy Państwa do wspomnień z okresu młodości.

Media

Więcej w tej kategorii: « Hiszpanka Małżeństwo z rozsądku »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego