Wielkopolski Portal Senioralny

Faraon

Faraon
     Film opowiada historię młodego następcy tronu, a następnie faraona Ramzesa XIII. Obraz w reżyserii Jerzego Kawalerowicza powstał 52 lata temu.

    Film oparty jest  na powieści historycznej Bolesława Prusa pod tym samym tytułem. Jego produkcja trwała aż trzy lata. Sceny pustynne realizowano głównie w Uzbekistanie, gdzie zbudowano gipsowe makiety. Jako statyści wystąpili żołnierze Armii Radzieckiej. Część scen wykonano w oryginalnych sceneriach Egiptu.

     Ramzes prowadzi tryb życia podporządkowany rozrywce i swojemu zamiłowaniu do spraw wojska. Z czasem dojrzewa i pragnie przeprowadzić reformy, polegające na ograniczeniu władzy kapłanów, poprawie finansów państwa, wzmocnieniu armii i poprawie losu zubożałych poddanych. W roli głównej wystąpił Jerzy Zelnik. Towarzyszyli mu m.in. Barbara Brylska, Lucyna Winnicka, Leszk Herdegern, czy Mieczysław Voit.

    Aby obejrzeć film wystarczy nacisnąć TUTAJ

 

Więcej w tej kategorii: « Człowiek z M-3 Zapach kobiety »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego