Wielkopolski Portal Senioralny

Dywizjon 303

Dywizjon 303
    Tego lata w polskich kinach ukażą się dwa filmy o heroicznych wyczynach pilotów z Dywizjonu 303. Ale który wybrać?

     Pierwszym z nich będzie brytyjsko polska produkcja „Hurricane – Dywizjon 303” z Marcinem Dobrocińskim w roli Witolda Urbanowicza jako dowódcy polskich lotników. Natomiast pod koniec sierpnia odbędzie się premiera polskiego filmu „Dywizjon 303” z Piotrem Adamczykiem wcielającym się w postać legendarnego dowódcy. Ten drugi film przeszedł bardzo długą i ciernistą drogę. Pierwszym scenarzystą był legendarny polski filmowiec Jerzy Skolimowski. Jednak gdy wycofał się z tego projektu, to zaczęły się same problemy. Pierwotnie reżyserem filmu miał być Łukasz Palkowski znany z filmu „Bogowie”. Po jego rezygnacji reżyserią obrazu zajął się Wiesław Sanieweski, który zasłynął jedynie autorstwem bardzo kameralnego filmu „Nadzór”. Jednak po konflikcie producenta z potencjalnym dystrybutorem filmu i wycofaniu praw do ekranizacji filmu przez synów Arkadego Fiedlera produkcję wstrzymano. Dopiero rok później dokończył ją kolejny reżyser Denis Delić.

    Dlatego trudno naszej redakcji polecać któryś z tych filmów. Natomiast zapraszamy Państwa do obejrzenia ciekawej produkcji telewizji BBC – „Dywizjon 303 – Ci cholerni cudzoziemcy”

Media

{YouTube}
{/YouTube}
Więcej w tej kategorii: « Był Luksemburg Romeo + Julia »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego