Wielkopolski Portal Senioralny

Tajna broń atomowa w Polsce

Tajna broń atomowa w Polsce
W 1954 roku w Związku Radzieckim przeprowadzono pierwsze manewry z użyciem broni jądrowej. Brało w nich udział 44 tysiące żołnierzy. Do dzisiaj przeżyło zaledwie 40 osób. Kilka lat później w Polsce rozlokowano składy z tą śmiercionośną bronią.

Znajdowały się one na terenie radzieckich garnizonów stacjonujących w Polsce. Mieściły się one w Trzemeszenie Lubuskim, Bornym Sulinowie oraz w Dobrowie koło Białogardu. Ta ostania lokalizacja miała związek z pobliskim lotniskiem. Wszystkie one były przeznaczone na użytek Wojska Polskiego. Po ataku jądrowym pół miliona polskich żołnierzy miało zająć część Niemieckiej Republiki Federalnej, Holandii i Danii. W odwecie miało zostać zaatakowanych bronią atomową 77 polskich miast. Ale tym się zbytnio nie przejmowano... Szacowano, że może zginąć 2 - 3 milionów cywilów w pierwszych dniach konfliktu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

10 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego