Wielkopolski Portal Senioralny

Kino Seniora

Lalka

   Polski serial telewizyjny z 1977 roku, w reżyserii Ryszarda Bera.  Powstał 10 lat po filmie kinowym Wojciecha Jerzego Hasa.
Czytaj dalej...

Piłat i inni

    Andrzej Wajda zrealizował ten film dokładnie 50 lat temu dla II programu niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Oprócz tytułowego Piłata pojawiają się w nim także m.in. Chrystus, św. Mateusz, Judasz, czy Kajfasz.
Czytaj dalej...

Barwy ochronne

   Film Krzysztofa Zanussiego z 1976 roku, zaliczany do nurtu Kina Moralnego Niepokoju, do dziś robi wrażenie, bo i w wolnej Polsce układy, protekcje, intrygi nie są obce różnym środowiskom, także uczelnianym.
Czytaj dalej...

Agnieszka Osiecka

   Znów hałas wokół postaci Agnieszki Osieckiej. Tym razem z powodu nieporozumień z serialem telewizyjnym. Są spory o scenariusz i najogólniej rzecz ujmując, o rzetelność wobec skomplikowanego życiorysu poetki.
Czytaj dalej...

Ziemia Obiecana

     Było ich trzech - Polak, Niemiec i Żyd. Wszyscy mieszkali Łodzi i postanowili złożyć własną fabrykę. Tak pokrótce można streścić arcydzieło Andrzeja Wajdy.
Czytaj dalej...

Dacza Mołotowa

   Prawie przez 40 lat stał u boku Stalina. Zawsze szli ramie w ramię. Uważano, że jest bardziej lojalny wobec Stalina, niż własnej żony. Jego ostanie lata życia były jednak mało spektakularne.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego