Wielkopolski Portal Senioralny

Hipisi są już dawno na emeryturze!

Hipisi są już dawno na emeryturze!
     Tak, tak!  Mało kto uświadamia sobie, że to pięćdziesiąt lat temu nastąpiła największa przemiana, jaka zdarzyła się w ubiegłym wieku. Nie była to ani I wojna światowa, ani II wojna. Była nią rewolta hipisowska. 

     "Dzieci Kwiaty" w Ameryce zbuntowały się przeciwko swoim konserwatywnym rodzicom oraz wojnie w Wietnamie. Natomiast w Europie młode pokolenie zbuntowało się przeciwko stereotypom głoszonym przez władze. Dlatego w wielu miastach wybuchły demonstracje. Tak było w Amsterdamie, Londynie, no i oczywiście w Paryżu. Aby przybliżyć Państwu tło tych emocji prezentujemy sztandarowy utwór amerykańskiej grupy "Mamas & The Papas".

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego