Wielkopolski Portal Senioralny

Edmund Fetting - Nim wstanie dzień

Edmund Fetting - Nim wstanie dzień
    Jego głos towarzyszył nam przez lata. Był aktorem, ale także wykonywał piosenki. Najsłynniejszą z nich jest ballada z filmu "Prawo i pięść".

    Oczywiście oprócz ballady "Rosemary's baby", to jest najsłynniejsza ballada jaką napisał poznaniak Krzysztof Komeda. Tekst napisała Agnieszka Osiecka. Film "Prawo i pięść" powstał w 1964 roku, czyli 53 lata temu. W roli głównej wystąpił Gustaw Holoubek. Obok niego zagrali w filmie m.in. Ryszard Pietruski, Zdzisław Maklakiewicz, Wiesław Gołas i Zofia Mrozowska. "Polski western" - tak określili recenzenci film Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. O ile bowiem amerykańskie realizacje gatunku rozgrywały się na preriach zachodnich stanów USA, o tyle w "Prawie i pięści" rzecz dzieje się po II wojnie światowej na ziemiach zachodnich, również czekających na swoich pionierów i osadników. Podobnie jak sto lat wcześniej na równinach Ameryki Północnej, poniemieckie tereny kolonizowano na dwa sposoby: pokojowo i przy użyciu przemocy. 

   Zapraszamy do wysłuchania legendarnej ballady pochodzącej z tego filmu.

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego