Wielkopolski Portal Senioralny

Omega - Dziewczyna o perłowych włosach

Omega - Dziewczyna o perłowych włosach
     Węgierski zespół Omega powstał w 1962 roku, czyli siedem lat przed revoltą hipisowską. Co ciekawe nie powstał w USA, Francji, czy Holandii. Powstał za żelazną kurtyną.  

    Nie do końca wiadomo, jak to było możliwe? Ale zespół miał w sobie ogromną siłę przyciągania. Z powodzeniem koncertował m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii, Holandii, Szwecji i Finlandii. W RFN zespół odbył wspólną trasę z zespołem Scorpions. Tam podpisał też kontrakt na nagranie trzech płyt długogrających. Jego piosenka "Dziewczyna o perłowych włosach" zrobiła zawrotną karierę. Została nagrodzony m.in na Festiwalu w Tokio. Zespół Omega w 1974 odbył trasę koncertową po Polsce. Jako tzw. support występował zespół SBB. W 2012 roku węgierski zespół wystąpił w Polsce na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.  

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego