Wielkopolski Portal Senioralny

Stenia Kozłowska - Będę czekać

Stenia Kozłowska - Będę czekać
Stenia Kozłowska urodziła się we Francji, gdzie mieszkała do 17 roku życia. Tam ukończyła szkołę baletową.

Przyjeżdżając do Polski w 1954 r. słabo mówiła po polsku. W Warszawie ukończyła Wydział Piosenkarski Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz Studio Piosenkarskie PAGARTu „Pod Gwiazdami”. Debiutowała w audycji radiowej "Podwieczorek przy mikrofonie". Początkowo śpiewała wyłącznie w języku francuskim. W latach swojej największej popularności dużo koncertowała po całym świecie. Odwiedziła Australię, USA, Norwegię, Szwecję, Holandię oraz Czechosłowację, Rumunię, NRD i ZSRR.  W 1969 roku zdobyła na Festiwalu w Opolu Złoty Mikrofon za piosenkę "Ptakom podobni". W połowie lat 80. XX wieku wycofała się z estrady. Jest współzałożycielką i wiceprezeską firmy odzieżowej "Terranova".

Media

1 komentarz

  • Pam buk
    Pam buk niedziela, 25, marzec 2018 13:40 Link do komentarza

    Ta pani,tak naprawdę nazywała się Stefania Bobko."Życiorys" zmieniono tej pani całkowicie,ale w jakim celu?!

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego