Wielkopolski Portal Senioralny

Krzysztof Klenczon - Tam gdzie woda i las

Krzysztof Klenczon - Tam gdzie woda i las
      Urodził się w 1942 roku w Pułtusku. Uczył się w gdańskim Studium Wychowania Fizycznego. W 1962 w duecie z Karolem Warginem został laureatem I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Tam zauważył go Franciszek Walicki i zaprosił do zespołu Niebiesko-Czarni. 

     W 1963 wystąpił  zespołem w „Olympii” w Paryżu. W 1964 związał z powstającymi Czerwonymi Gitarami. Jest kompozytorem największych przebojów zespołu takich, jak  "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Kwiaty we włosach", czy "Jesień idzie przez park". Następnie założył zespół Trzy Korony znany z takiego przeboju, jak "10 w skali Beauforta". Trzy lata później wyjechał na stałe do Stanów Zjednoczonych. 27 lutego 1981 wracając z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago został ranny w wypadku samochodowym. Zmarł 7 kwietnia 1981 w szpitalu św. Józefa w Chicago. Urnę z prochami złożono 25 lipca 1981 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Mazurskiej w Szczytnie.        

     Krzysztof Klenczon jest patronem  Publicznego Gimnazjum w Dźwierzutach. Jednej z warszawskich ulic w dzielnicy Bielany  nosi imię Krzysztofa Klenczona. Natomiast w rodzinnym Pułtusku znajduje się  Bulwar Krzysztofa Klenczona. Nazwiskiem Klenczona nazwano także jedną z ulic w Sopocie.

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego