Wielkopolski Portal Senioralny

Ewa Demarczyk - Rebeka

Ewa Demarczyk - Rebeka
   Ewa Demarczyk urodziła się w 1941 roku w Krakowie. Jest charyzmatyczną polską pieśniarką. Wielokrotnie była nagradzana za swoje osobiste i pełne ekspresji wykonania piosenek.

   Występowała z powodzeniem na całym świecie - w Austrii, Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii i na Kubie. Gościły ją tak prestiżowe estrady jak paryska Olympia czy Carnegie Hall w Nowym Yorku. Pieśniarka zawsze zdobywała uznanie nawet najbardziej wyrafinowanej publiczności. Ewa Demarczyk ukończyła krakowską Średnią Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Karierę rozpoczęła w 1961 roku w studenckim kabarecie Akademii Medycznej w Krakowie o nazwie „Cyrulik”, skąd rok później przeszła do kabaretu „Piwnica pod Baranami”. Tam nawiązała współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. W 1966 roku ukończyła Państwową ]Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Wtedy też nawiązała współpracę z kompozytorem Andrzejem Zaryckim. Rok później, nakładem Polskich Nagrań ukazała się jej pierwsza płyta. Od tego czasu rozpoczęła się jej niepowtarzalna kariera. Po wielu tatach w roku 2000 zaprzestała występów na scenie i całkowicie wycofała się z życia publicznego.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego