Wielkopolski Portal Senioralny

Anna Jantar

Anna Jantar
   „Tyle słońca w całym mieście”, kto z nas nie pamięta tego przeboju? Anna Maria Szmeterling urodziła się i wychowywała w Poznaniu. Wówczas przyjęła pseudonim artystyczny Anna Jantar.

   Katastrofa polskiego samolotu powracającego z USA przerwała karierę niezwykle popularnej piosenkarki. Anna Jantar, ulubienica publiczności lat siedemdziesiątych, rozpoczynała estradową drogę w poznańskim zespole Waganci. Był rok 1969 gdy zjawiła się na przesłuchaniu Anna Szmeterling, bo tak nazywała się dziewiętnastolatka, którą wybrał założyciel zespołu Jarosław Kukulski. Bardzo szybko zostali parą. Jej żartobliwe pytanie „co ja w tobie widziałam?” podchwycił poznański poeta Lech Konopiński, muzykę napisał Kukulski i tak powstał jeden z największych przebojów tamtych lat, ogłoszony Piosenką roku 1970. Tego samego roku zostali małżeństwem. A sześć lat później urodziła się Natalia, dziś znana wokalistka i celebrytka. Jak to często bywa, małżeństwo Anny i Jarosława przeżywało kryzys, jednak próbowali je ratować dla dobra córki.

   To do córki i męża wracała Anna 14 marca 1980 roku, po odbyciu trasy koncertowej w USA. IŁ62 PLL LOT „Mikołaj Kopernik” rozbił się podczas próby lądowania na Okęciu. Przyczyną była awaria silnika, częsta w tych samolotach radzieckiej produkcji.

1 komentarz

  • Adjourl
    Adjourl środa, 27 lipiec 2022 00:14 Link do komentarza

    VACCINATION Giving a vaccine to cause future immunity or protection against infectious diseases. cheapest cialis generic online Cephalexin Dog

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego