Wielkopolski Portal Senioralny

Violetta Villas

Violetta Villas
    To było życie jak z filmu. Dość trudne dzieciństwo. Brak zrozumienia ze strony ojca. Niedocenienie wyjątkowości jej muzycznego talentu.

 

   Zamążpójście z woli ojca w wieku 17 lat, zakończone szybko ucieczką. Potem rozkwitł jej talent. W szczecińskiej szkole muzycznej zachwycono się jej sopranem koloraturowym o rozszerzonej skali. Mogła zostać solistką operową, ale wybrała estradę. Występowała w paryskiej Olimpii i tam amerykański impresario zachwycony jej głosem zaprosił ja do Las Vegas. Amerykański sen trwał dosyć długo. Śpiewała obok Franka Sinatry i Barbary Streisand, budziła zachwyt. Jej ekstrawagancki styl sceniczny w Ameryce nie szokował, ale po powrocie do Polski budził krytykę i zdziwienia. Burza włosów, intensywny makijaż, stroje niespotykane na polskich estradach wielu śmieszyły i ściągały niewybredne komentarze.

  Mogła być gwiazdą we Francji, USA, Australii ale nie w Polsce. Rozpadło się też kolejne małżeństwo, a rozliczne romanse nie przyniosły trwałego szczęścia. Pieniądze też nie. Może dlatego postanowiła wydawać je na opiekę nad zwierzętami. Źle inwestowała, co pociągnęło za sobą popadnięcie w choroby i ubóstwo. Zmarła samotna i udręczona przez życie. Warto o niej pamiętać, bo była niezwykła. Dziś miałaby 83 lata.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego