Wielkopolski Portal Senioralny

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk
   Dziś wspominają Go wszyscy. Jakoś jest po drodze. Okazuje się, że fanem jest prezydent, rząd, telewizje, rozgłośnie, starzy i młodzi, ci, którzy pamiętają debiut, do nich należę, i ci, którzy poznali go na juwenaliach przed paroma laty.

 

    Nigdy nie byłem wielbicielem jego talentu, choć przyznać muszę, że imponowały jego powroty do wielkiej popularności i to w stylach tak bardzo rozmaitych, że aż zadziwiających. Nawet ten dość degustujący okres disco polo jest jakoś usprawiedliwiony, bo to każdemu prawie, poza krezusami, zdarza się kryzys bytowy i ratowanie się czymkolwiek, co się umie, by zarobić na życie. Nie przeżywałem jego odejścia z Trubadurów ani porażki w USA, ale podziwiałem podnoszenie się w sytuacjach, które innych dołowałyby na zawsze. Rozumiałem, choć nie podziwiałem, powypadkowego nawrócenia, a może wybuchu wiary, który jest częsty po wyjściu człowieka z sytuacji krytycznej, pozwala znaleźć wdzięczność wobec opaczności. Nie lubię natomiast takiego publicznego obnoszenia się z tym, co wydaje się być bardzo osobistym doświadczeniem. Może dlatego, że go nie miałem.

 

    Tak czy owak jest ta śmierć w pewnym sensie symboliczna. Oto znany, popularny wykonawca, także wzruszająco pięknych piosenek, zostaje z racji wieku zaszczepiony, mimo tego zaraża się koronawirusem, trafia do szpitala, wychodzi z niego i po dwóch dniach umiera w domu. To jest nie tylko dziwne, ale i stanowi jakieś memento. To ostatnie przesłanie Krawczyka brzmi „bądźcie ostrożni”, nikt nie jest i nie powinien być przekonany, że nic mu w tej pandemii nie grozi. Zapewne nie miał Krzysztof Krawczyk takiego celu, więc zapamiętajmy go śpiewającego!

Media

{YouTube}
{/YouTube}

48 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego