Wielkopolski Portal Senioralny

„Nie płacz, kiedy odjadę”

„Nie płacz, kiedy odjadę”
    W 1961 roku w Sali Kongresowej wystąpił włoski piosenkarz Marino-Marini. Dla zgromadzonej tam publiczności zaśpiewał piosenkę, która podbiła serca Polaków.

   Marino-Marini był włoskim piosenkarzem i muzykiem. Ukończył konserwatorium w Bolonii.  Zdobył także dyplom z elektrotechniki, co przyczyniło się do unikalnego brzmienia jego późniejszego zespołu. W 1947 został dyrektorem artystycznym Metropolitan music-hall w Neapolu. W 1949 odwiedził Stany Zjednoczone, dokąd popłynął polskim statkiem „Sobieski”. Pracował na nim jako muzyk. Być może tam spotkał polską poetkę żydowskiego pochodzenia Wandę Sieradzką. Bo to ona jest autorką tekstu piosenki. Sieradzka napisała specjalnie dla niego słowa do jego muzyki. I tak powstał wieki przebój, który nuciła cała Polska. Nasz bohater zmarł 23 lata temu.

   Zapraszamy Państwa na sentymentalną podróż w czasie.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego