Wielkopolski Portal Senioralny

Wojtek Korda - mój świat

Wojtek Korda - mój świat
Wojciech Korda urodził się w 1944 roku w Poznaniu. Jego ojciec był śpiewakiem operowym. On natomiast pokochał muzykę rockową. Jest nie tylko wokalistą i gitarzystą, ale również kompozytorem wielu piosenek wykonywanych zarówno przez niego, ale także przez Adę Rusowicz i Helenę Majdaniec.

Pierwsze szlify muzyczne zdobywał pod okiem Stefana Stuligrosza. Przez sześć lat śpiewał w słynnym poznańskim chórze chłopięcym. Swoją karierę muzyczną zaczynał od Mozarta, Bethowena i Bacha. Ale wkrótce zafascynował się twórczością  Elvisa Presleya i Jimi Hendrixa. Na rok przed ukończeniem matury został laureatem Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Wówczas Franciszek Walicki, nazywany ojcem chrzestnym polskiego big bitu, zaprosił go do współpracy z zespołem Niebiesko-Czarni. Na trasach koncertowych zawsze spał w jednym pokoju z Czesławem Niemenem - również wokalistą tego zespołu. Mało kto wie, że w słynnych przebojach Niemena z tamtego okresu Wojtek Korda w refrenach dośpiewywał drugi głos. Można go usłyszeć w takich piosenkach, jak "Czas jak rzeka", "Wiem, że nie wrócisz" i "Czy  mnie jeszcze pamiętasz?". Korda był mężem tragicznie zmarłej Ady Rusowicz. Jest również ojcem kontrowersyjnej piosenkarki Ani Rusowicz. Dwa lata temu przeszedł dwa udary mózgu. Od tego czasu przebywa w licznych placówkach medycznych, gdzie stara powrócić się do zdrowia.

Poniżej przedstawiamy jego sentymentalną piosenkę "Świat niebiesko-czarny", która znajduje się na ostatniej płycie Wojciecha Kordy.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego