Wielkopolski Portal Senioralny

Karel Gott

Karel Gott
    Nazywany był „Słowiańskim Sinatrą”, „Złotym głosem z Pragi” oraz „Presley’em Wełtawy”. Uwielbiały go miliony ludzi, nie tylko z tej części Europy. Niektórzy widzieli go nawet, jako prezydenta odrodzonych Czech.

   Karel Gott urodził się w 1939 w Pilźnie. Początkowo nic nie zapowiadało jego kariery estradowej. Gdy nie dostał się na wymarzone studia plastyczne rozpoczął pracę, jako elektryk w zakładach produkujących samochody Skoda. W tym czasie zainteresował się muzyką i brał prywatne lekcje śpiewu. Owocem tego był angaż w praskiej kawiarni, gdzie śpiewem umilał gościom konsumpcję. Po dwóch latach rozpoczął studia w konserwatorium muzycznym. Uczył się pod kierunkiem ucznia Szalapina, co zapewne miało ogromny wpływ na jego dalszą karierę. Śpiewał  piosenki popularne, arie operowe, a także melodie ze znanych musicali. Szybko zdobył międzynarodową sławę. Występował w Europie, Ameryce, Azji i Australii. Śpiewał w języku czeskim, niemieckim i angielskim. Wydał 180 płyt w milionowych nakładach.

   Jego życie jest gotowym scenariuszem na film. Był playboyem i emigrantem. Artystą i uwodzicielem. Patriotą i biznesmanem. Dawał innym radość i nadzieje. Był osobą przez całe życie uśmiechniętą. Karel Gott odszedł 1 października 2019 roku w wieku 80 lat. Zapraszamy Państwa do przypomnienia sobie jednej z piosenek artysty.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego