Wielkopolski Portal Senioralny

ABBA – „Mamma Mia”

ABBA – „Mamma Mia”
    W latach 70. ubiegłego wieku zespół ABBA odniósł oszałamiającą karierę. Ich piosenki podbiły serca milionów osób na całym świecie.

    Zespół powstał w Szwecji w 1972 roku. Dwa lata później wygrali Konkurs Piosenki Eurowizji. Śpiewali wówczas piosenkę „Waterloo”. Od tego czasu ich kariera nabrała niespotykanego tempa. W swojej karierze sprzedali 300 milionów płyt i stali się ikoną lat 70. Mimo, że zespół działał zaledwie 10 lat, to ich muzyka do dzisiaj jest popularna. Dziesięć lat temu powstał filmowy musical „Mama mia”, którego fabuła opiera się na piosenkach zespołu. Główną rolę zagrała w nim Meryl Streep. W 2013 roku w Sztokholmie otwarto muzeum poświęcone zespołowi. Ostatnio muzycy podjęli decyzję o reaktywacji zespołu. Efektem mają być dwie piosenki nagrane w studio, które powinny ukazać się jeszcze w tym roku.   

    Zapraszamy do przypomnienia sobie jednego z ich wielkich przebojów.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego