Wielkopolski Portal Senioralny

Piotr Szczepanik – „Goniąc kormorany”

Piotr Szczepanik – „Goniąc kormorany”
    Któż z nas nie pamięta tego wielkiego przeboju?  Słuchaliśmy go w radio, z płyt i bawiliśmy się przy nim na dancingach.

    Piotr Szczepanik urodził się w 1942 roku w Lublinie. Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i tam rozpoczął działalność artystyczną w kabarecie „Czart”. Debiutował w 1963 na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Piosenkarz znany jest z takich przebojów jak "Żółte Kalendarze", "Kochać", "Goniąc kormorany", czy "Puste koperty". Nie zrobił kariery poza Polską, ale u nas był uwielbiany. Przez cały stan wojenny do 1989 organizował Festiwal Piosenki Prawdziwej. Po 1990 był szefem Zespołu Współpracy ze Środowiskami Twórczymi w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Obecnie unika mediów.

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego