Wielkopolski Portal Senioralny

„2 plus 1” - Windą do nieba

„2 plus 1” - Windą do nieba
    W latach 70. i 80. ubiegłego wieku grupa „2 plus 1” należała  do najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych. Ich przeboje grano na dancingach i weselach.

    Zespół powstał w 1971 roku z inicjatywy gitarzysty Janusza Kruka i zjawiskowej flecistki Elżbiety Dmoch. W swojej karierze nagrali dziesięć albumów muzycznych. Do ich największych przebojów należy zaliczyć m.in. „Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, „Wstawaj, szkoda dnia”, czy „Iść w stronę słońca”. Z powodzeniem występowali w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale także w Szkocji, Francji, Szwajcarii i Niemczech Zachodnich. W tych ostatnich nagrali anglojęzyczny album. Zespół zakończył swoją działalność w 1992 roku po nagłej śmierci założyciela Janusza Kruka.

    Zapraszamy Państwa do przypomnienia sobie ich wielkiego przeboju „Windą do nieba”.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

73 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę