Wielkopolski Portal Senioralny

Maria Koterbska - Augustowskie noce

Maria Koterbska - Augustowskie noce
Piosenkarka urodziła się przed II wojną światową w Bielsku. Szczyt jej popularności przypadał na lata 50. i 60. ubiegłego wieku.  Największe jej przeboje to m.in.: „Augustowskie noce”, „Karuzela” i „Parasolki”.

Maria Koterbska zadebiutowała w noc sylwestrową 1949 roku. Początkowo była stałym gościem niedzielnych audycji Radia Katowice. Szybko zaczęła występować w tak popularnych ogólnopolskich audycjach radiowych jak "Zgaduj zgadula", czy "Podwieczorek przy mikrofonie". W 1956 roku rozpoczęła stałą współpracę z kabaretem literatów Wagabubda. Brała też udział w licznych imprezach estradowych. Koncertowała w Europie, USA i Związku Radzieckim. W latach 80. wielokrotnie zasiadała w jury KFPP w Opolu, gdzie w 1987 otrzymała Honorowe Grand Prix Festiwalu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego