Wielkopolski Portal Senioralny

Niemen – Pod papugami

Niemen – Pod papugami
    Czesław Niemen urodził się pół roku przed wybuchem II wojny światowej w Starych Wasiliszkach na terenie obecnej Białorusi.

    Aby młody Czesław nie został powołany do Armii Czerwonej jego rodzina zdecydowała się w 1958 roku na przesiedlenie do Polski. Zamieszkali w Białogardzie. Wkrótce Czesław Niemen rozpoczął naukę w średniej szkole muzycznej w Gdańsku. W 1962 roku została jednym z laureatów Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Dzięki temu został jednym z wokalistów i kompozytorów zespołu Niebiesko-Czarni. Dwa lata później opuścił zespół i rozpoczął karierę solową. Koncertował w wielu krajach europejskich. Przez pewien czas koncertował we Włoszech, gdzie poznał zjawiskowa piosenkarkę Faridę. Później promował ją w Polsce. Jednak ich drogi musiały się rozejść. Czesław Niemen zmarł w 2004 roku. Pochowany jest na Starych Powiązkach w Warszawie.

    Zapraszamy Państwa do przypomnienia sobie jego przeboju „Pd papugami”.

Media

Więcej w tej kategorii: « Kora Charles Aznavour - LA BOHÈME »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego