Wielkopolski Portal Senioralny

Klenczon – My z XX wieku

Klenczon – My z XX wieku
     Krzysztof Klenczon zmarł 47 lat temu w Stanach Zjednoczonych w wyniku obrażeń powstałych w wypadku samochodowym. Był bodaj najwyrazistszym głosem pokolenia muzycznego określanego mianem polskiego Big Beatu.

    Urodził się w 1942 roku w Pułtusku. Przerwał naukę w gdańskim Studium Wychowania Fizycznego, aby poświęcić się karierze muzycznej. Jako gitarzysta zespołu Niebiesko-Czarni wystąpił w paryskiej „Olimpii”. Później związał się z zespołem „Czerwone gitary”. Jest kompozytorem takich przebojów, jak Biały Krzyż, Wróćmy nad jeziora, Kwiaty we włosach, czy Jesień idzie przez park. Potem założył swój własny zespół "Trzy Korony" z którymi nagrał swoje wielkie przeboje: 10 w skali Bufora oraz Natalie. W 1973 roku zdecydował się wyjechać na stałe do USA. Krzysztof Klenczon pozostawił po sobie kilkanaście wielkich przebojów. Zapamiętaliśmy go, jako wokalistę o przejmującym brzmieniu swojego głosu. Zapraszamy Państwa do przypomnienia sobie jego utworu zatytułowanego My z XX wieku.
 

Media

{YouTube}
{/YouTube}
Więcej w tej kategorii: « Zaczęło się od muzyki Kora »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego