Wielkopolski Portal Senioralny

Grająca szafa

France Gall - Ella, elle l'a

   To jest hołd dla Elli Jane Fitzgerald , zwanej „pierwszą damą piosenki” (First Lady of Song). Jednej z najwybitniejszych śpiewaczek w historii tego gatunku. Odznaczonej Medalem Wolności przez prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Busha.
Czytaj dalej...

OMEGA odchodzi

    Może to nie była kariera taka, jak grup brytyjskich i amerykańskich, ale niewątpliwie mieli swoich fanów. W epoce dominującego nad całym światem Układu Warszawskiego kilka grup węgierskich odnosiło sukcesy międzynarodowe poza państwami obozu socjalistycznego, jak wówczas nazywano państwa podległe ZSRR. Choćby Lokomotiv GT.
Czytaj dalej...

Juliette Gréco

   Słowo ikona jest nadużywane w stosunku do wielu postaci naszego świata, goniącego za plotką i sensacją. W stosunku do Niej jest całkowicie adekwatne i należne. Powtórzmy raz jeszcze: odeszła ikona piosenki francuskiej Juliette Gréco.
Czytaj dalej...

Ewa Demarczyk

    Nazywano ją „czarnym aniołem”. Zrobiła światową karierę śpiewając niezwykle ekspresyjnie poetyckie teksty. Zmarła w wieku 79 lat w swoim mieszkaniu w Krakowie.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego