Wielkopolski Portal Senioralny

Grająca szafa

„Odkryłem skarb” - Maria Koterbska

     Tak powiedział o niej po przesłuchaniu w 1949 roku Jerzy Harald szef Orkiestry Rozgłośni Śląskiej PR oraz gospodarz kultowych „Melodii świata”. Od tej pory była gwiazdą tych audycji. Niestety radość nie trwała długo. Ten niewątpliwie amerykański styl śpiewania nie podobał się ówczesnym władzom. Ale pamiętajmy, że były to najmroczniejsze czasy stalinizmu. 
Czytaj dalej...

Janis Joplin

   Jej ojciec był inżynierem, zaś matka archiwistką w wyższej szkole handlowej. Była najstarszą z trójki rodzeństwa. Rodzice Joplin zawsze uważali, że Janis trzeba poświęcić więcej uwagi niż pozostałym dzieciom.
Czytaj dalej...

Anna Jantar

   „Tyle słońca w całym mieście”, kto z nas nie pamięta tego przeboju? Anna Maria Szmeterling urodziła się i wychowywała w Poznaniu. Wówczas przyjęła pseudonim artystyczny Anna Jantar.
Czytaj dalej...

Elżbieta Dmoch „2 + 1”

   Była piękna, tak uważała przynajmniej męska część widowni. Jej winda do nieba jechała w górę równolegle z oszałamiającą karierą. Zespół 2 plus 1 był niezwykle popularny w latach siedemdziesiątych.
Czytaj dalej...

Violetta Villas

    To było życie jak z filmu. Dość trudne dzieciństwo. Brak zrozumienia ze strony ojca. Niedocenienie wyjątkowości jej muzycznego talentu.
Czytaj dalej...

Żegnaj Genia – świat się zmienia!

    Kiedyś rytm dnia wyznaczał kogut. Piał o wschodzie słońca i o zachodzie. Dzisiaj pianie stało się domeną wodzirejów prowadzących popularne programy muzyczne w telewizji. Jednym z najgłośniejszych w kurniku jest Tomasz Kamel.
Czytaj dalej...

Festiwal Piosenki w Opolu

   Na ten festiwal corocznie czekały miliony wielbicieli polskiej piosenki, a także ci, którzy być może na co dzień nie byli nią tak bardzo zainteresowani. Bo festiwal opolski był wydarzeniem.
Czytaj dalej...

Krzysztof Klenczon

    „Czerwone gitary” to niewątpliwie zespół jego artystycznego życia. To on (obok Seweryna Krajewskiego) skomponował wielkie przeboje grupy: Taka jak ty, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Gdy kiedyś znów zawołam cię, Kwiaty we włosach, Powiedz stary gdzieś ty był, Jesień idzie przez park.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego