Wielkopolski Portal Senioralny

Grająca szafa

Spragnione miłości

    Są takie sprawy, które trudno wyrazić nawet poetom. Nazywają się – emocje! Ale są wybitni filmowcy, którzy potrafią to przekazać innym. Jednym z nich jest Hiszpan Pedro Almodóvar.
Czytaj dalej...

Interwizja, czy Eurowizja?

   „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” - tak przed laty prowokacyjnie zaśpiewał w Opolu Jerzy Shtur. Ostatnio Krystian Ochman śpiewając wspólnie z Michałem Szpakiem w pewnym programie telewizyjnym udowodnił wszystkim, że potrafi fałszować, jak mało kto przed nim...
Czytaj dalej...

Ewa Demarczyk - Rebeka

   Ewa Demarczyk urodziła się w 1941 roku w Krakowie. Jest charyzmatyczną polską pieśniarką. Wielokrotnie była nagradzana za swoje osobiste i pełne ekspresji wykonania piosenek.
Czytaj dalej...

„Odkryłem skarb” - Maria Koterbska

     Tak powiedział o niej po przesłuchaniu w 1949 roku Jerzy Harald szef Orkiestry Rozgłośni Śląskiej PR oraz gospodarz kultowych „Melodii świata”. Od tej pory była gwiazdą tych audycji. Niestety radość nie trwała długo. Ten niewątpliwie amerykański styl śpiewania nie podobał się ówczesnym władzom. Ale pamiętajmy, że były to najmroczniejsze czasy stalinizmu. 
Czytaj dalej...

Janis Joplin

   Jej ojciec był inżynierem, zaś matka archiwistką w wyższej szkole handlowej. Była najstarszą z trójki rodzeństwa. Rodzice Joplin zawsze uważali, że Janis trzeba poświęcić więcej uwagi niż pozostałym dzieciom.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego