Wielkopolski Portal Senioralny

Jeszcze będzie przepięknie

    Wielu z nas stara się nie zauważać problemu osób przewlekle chorych psychicznie. No bo taka choroba jest wstydliwa – mimo, że dotyka nas wszystkich. Szczególnie ludzie wrażliwi na otaczającą rzeczywistość narażeni są na przewlekłą i nawracającą depresję. Jeśli Pańśtwo nie mieliście osobiście z nią do czynienia, to może jedynie świadczyć o braku jakichkolwiek emocji w Waszyszch duszach!
Czytaj dalej...

Wągrowiec wspiera seniorów

   W tym powiatowym mieście mieszka około 25 tysięcy mieszkańców. Biorąc pod uwagę statystyki w Wielkopolsce – to mieszaka tam 7 500 seniorów. Stanowi to prawie 1/3 populacji tego miasta.
Czytaj dalej...

Ech życie!

    Wielu wybitnych Ukraińców potrafiło zachwycić świat. Może warto im się przyjrzeć? Wśród nich jest Dustin Hoffman, Golda Meir, czy Stanisław Lem. Ale to nie koniec, tylko początek bardzo długiej listy.
Czytaj dalej...

Kochamy kino

   Wszyscy doskonale pamiętamy klimat, jaki panował kiedyś w kinie. Nie było reklam, ani cuchnącego popcornu. Co najwyżej ktoś szeleścił papierkiem od cukierka. Zazwyczaj chodziło się na film, ale chodziło się też do kina.
Czytaj dalej...

Kalisz, czyli Calisia

    W czasie zaborów Kalisz znajdował się na terenie Zaboru Rosyjskiego, a położony nieopodal Ostrów Wielkopolski Zaboru Pruskiego. Wniosek z tego jest prosty – granica między Europą, a Azją również tam przebiegała.
Czytaj dalej...

Dzień Eleganta!

   Tak się zdarzyło, że w 1848 roku została proklamowana Republika Mosińska. Przetrwała ona zaledwie pięć dni. Wiele lat później powstał mit o elegancie z Mosiny, który przebywając w Poznaniu nie miał gdzie wysuszyć swoich onuc.
Czytaj dalej...

Dziękuję Ci mamo!

   Kto to był Jan Kiepura, to wszyscy wiemy. Kim był Bernard Ladysz i Violetta Villas - to też wiemy. Ale podobno narodziła się nowa gwiazda światowych scen o majestatycznym imieniu i nazwisku Teresa Werner.
Czytaj dalej...

Pływać każdy może

   Ale tak naprawdę, to trzeba być osobą zahartowaną przez życie w czasach stalinowskich, w okresie gomułkowskiej „małej stabilizacji”, w ciemnej nocy stanu wojennego i na koniec - w czasach budowania nowej rzeczywistości.
Czytaj dalej...

"Sz", jak szparagowo

   Wyrazy zaczynające się na zgłoskę „szy” robią ostatnio zawrotną karierę. W Warszawie istnieje szpiegowo - ale mało kto wie, że w Wielkopolsce mamy szparagowo. Dlaczego? Bo nasz region jest potentatem w uprawie tych warzyw.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego