Wielkopolski Portal Senioralny

Chór z Osiecznej

    W Osiecznej leżącej w powiecie leszczyńskim działa chór "Senior". Powstał on ponad dwadzieścia lat temu. Jego członkami są miejscowi emeryci i renciści.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Głos Seniora TV

   Wśród wielu inicjatyw dla seniorów zwraca uwagę telewizja internetowa, którą uruchomiono w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Solidarni z Seniorami - Razem Damy Radę! Warto tam zajrzeć.
Czytaj dalej...

Warto biegać

   Chociaż w pewnym sensie nadal obowiązuje zasada „zostań w domu”, to na szczęście możemy swobodnie wejść do lasu i na dodatek bez maseczki pobiegać sobie.Okazją może być VII Bieg Zimowy.
Czytaj dalej...

Powojenny Poznań

   Wszyscy wiedzą jak mocno w czasie dział wojennych została zniszczona Warszawa, czy Wrocław. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że w 1945 roku ponad połowa miasta legła w gruzach.
Czytaj dalej...

W Buku dla 60+

    Pieniądze są, pomieszczenia też, w Wiejskim Domu Kultury. Są też zapewne chętni, a znajdzie się miejsce dla 30 osób. To wszystko w gminie Buk.
Czytaj dalej...

Radosna akcja

   Okres świąteczny co roku wyzwalana falę ciepła, dobroci i chęci wsparcia innych. Nie inaczej było ostatnio. Przygotowanie świątecznych paczek z potrawami wigilijnymi zaowocowało stałą akcją pomocy poznańskim seniorom.
Czytaj dalej...

Orszak Trzech Króli

 Kilka lat temu narodziła się nowa tradycja odwołująca się do zapisów Biblijnych, a może jedynie do ich interpretacji. Przez wiele miast w kontrze do działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przechodził tłum zwolenników religii chrześcijańskiej.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Spotkajmy się zdrowi!

  W błyskawicznym tempie wzrasta ilość zużytych jednorazowych rękawiczek i maseczek. Przed pandemią postanowiliśmy usuwać plastik z naszego życia. A dzisiaj nie radzimy sobie ze zużytymi środkami ochrony osobistej.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego