Wielkopolski Portal Senioralny

Bezpłatne porady prawne

    Jeśli jesteście Państwo mieszkańcami Wielkopolski – to już wystarczy, aby skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. A jeśli prowadzicie Klub Seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, albo Dzienny Dom Seniora, to tym bardziej możecie skorzystać z porad prawnych. A jeśli w ogóle działacie w sektorze NGO, to ta propozycja jest dla Państwa.
Czytaj dalej...

Rzeźby w Jankowicach

    Czego nie widział pałac w Jankowicach? Gościł niegdyś studentów, był siedzibą „Ordynackiej” (kto z Państwa wie o co chodzi, to wie). A dzisiaj ...
Czytaj dalej...

O czym warto wiedzieć? - warsztaty

    Pod koniec kwietnia rusza druga edycja spotkań „Poznajmy się w CAMP”. Warsztaty, organizowane w ramach Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu, poprowadzą fundacje i stowarzyszenia z Poznania i okolic. Spotkania będą odbywać się w formie online.
Czytaj dalej...

EkoAkademia Seniora

    Na naukę nigdy nie jest za późno. Segregacja odpadów od lat jest już codziennością. W stosunku do innych krajów europejskich mamy wieloletnie zapóźnienia. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z wagi takiego segregowania śmieci.
Czytaj dalej...

Punk’i są już na emeryturze!

    Nadal zbyt wiele osób nie uzmysławia sobie, że hippisi są już dawno na emeryturze. Dla wielu z Państwa może być także szokiem to, że przedstawiciele pokolenia związanego z muzyka punck-rockową są już na emeryturze! O jak ten czas leci…
Czytaj dalej...

Wiosna, lato, jesień, zima

   Nazywają ich jesiennymi kochankami.Nie zasługują na samotność i zapomnienie. Nikt nie zasługuje! Mają w pamięci liczne wzloty i upadki, wielkie miłości i rozstania. Często żyją nimi. Pielęgnują wspomnienia. Rozpamiętują. Nierzadko z trudem przypominają sobie imiona, zdarzenia, podniecające dziś pewnie już inaczej, ale ciągle ważne chwile z życia.
Czytaj dalej...

Świąteczne paczki

    Wielkanocne spotkania z władzami miasta w restauracji Oaza w Strzeszynku były tradycją wśród poznańskich seniorów. Już po raz drugi ich zorganizowanie jest jednak niemożliwe – ze względu na pandemię.
Czytaj dalej...

Poznań liderem Europy

   Nasze miasto najlepiej dba o seniorów w Europie. Często jest nam trudno uwierzyć, że przodujemy w jakiejś dziedzinie życia społecznego. Raczej jesteśmy sceptyczni i krytyczni. Mamy przekonanie, że może i powinno być lepiej.
Czytaj dalej...

Syndrom Zmartwychwstania

   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest dla wierzących Chrześcijan zapowiedzią i gwarantem powszechnego zmartwychwstania wszystkich ludzi na dźwięk trąb Sądu Ostatecznego.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego