Wielkopolski Portal Senioralny

Akademia Seniora w Puszczykowie

Akademia Seniora w Puszczykowie
W styczniu 2010 roku w Bibliotece Miejskiej im. M. Musierowicz w Puszczykowie została powołana do życia Akademia Seniora. Wcześniej kilkakrotnie organizowane były w niej bezpłatne zajęcia komputerowe dla osób starszych.

 Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Dlatego postanowiono przygotować o wiele szerszą ofertę adresowaną do seniorów z Puszczykowa. Ta podpoznańska miejscowość jest dosyć specyficzna. Z jednej strony ma status przedwojennej miejscowości letniskowej, a z drugiej jest miejscem zamieszkania wielu aktywnych Poznaniaków. A więc obecnie seniorami nierzadko są osoby, które w przeszłości odgrywały znaczącą rolę w regionie. Zadanie było więc nie łatwe. Jednak pomysł okazał się jak najbardziej trafiony. Aktualnie do Akademii należy ponad 170 osób. W godzinach przedpołudniowych uczestniczą one w zajęciach warsztatowych z języków obcych, takich jak angielski, rosyjski, czy niemiecki. Ponadto odbywają się zajęcia z fizjoterapii, zajęcie teatralne, wokalne i fotograficzne. - Siódmy rok naszej wspólnej działalności pokazuje jak ogromną potrzebę osobistego rozwoju posiadają seniorzy - stanowią oni prawdziwą kuźnię talentów - mówi Beata Witczak z Miejskiej Biblioteki w Puszczykowie. Dowodem na te słowa jest wystawa prac malarskich i fotograficznych, których autorami są członkowie Akademii Seniora. Dla nich codzienne wyjścia z domu i spotkania z ludźmi często zupełnie dotąd nieznanymi są  nowym i cennym doświadczeniem. Czują się zauważeni, docenieni, mają możliwość zapomnienia o różnych dolegliwościach, problemach i troskach dnia codziennego. A przede wszystkim spędzenia czasu w miłym gronie i wymiany doświadczeń. - Ciągle zaskakuje nas wielki entuzjazm seniorów, z jakim przyjmowane są wszelkie pomysły organizowania  koncertów, spotkań autorskich czy  spektakli teatralnych - podkreśla Beata Witczak z Biblioteki w Puszczykowie. Co ciekawe seniorzy z Puszczykowa mają tak duże zainteresowania, że sami je prowadzą. Dzięki temu sami uczą się od siebie.

  Aby stać się kolejnym członkiem Akademii Seniora w Puszczykowie wystarczy zgłosić do siedziby Biblioteki, która mieści się przy Rynku 15.

1 komentarz

  • Antek
    Antek sobota, 02 lipiec 2016 00:45 Link do komentarza

    Gratuluję seniorom z Puszczykowa.
    Warto mieć tak przyjazne miejsce...

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego