Wielkopolski Portal Senioralny

Luboń – zasłużony senior

Luboń – zasłużony senior
      Jan Błaszczak pochodzący spod poznańskiego Lubonia został nominowany do Medalu „Zasłużony dla Miasta Lubonia”.  

 

       Z wykształcenia jest dr. inż. chemikiem. Od 44 lat pracuje na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Jest nauczycielem akademickim i wychowawcą wielu pokoleń inżynierów. Jego pasją jest turystyka i krajoznawstwo. Od 1998 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Wraz z żoną Marią, dzieli zamiłowanie do turystyki i krajoznawstwa. Od samego początku współpracuje z Lubońskim Uniwersytetem III Wieku. Jest członkiem Rady Programowej Stowarzyszenia ULTW i wraz z żoną prowadzi, w ramach Uniwersytetu, Sekcję Turystyki Pieszej i Krajoznawczej, która od 7 lat organizuje liczne wycieczki dla słuchaczy. Jest także członkiem Redakcji Niezależnego Miesięcznika „Wieści Lubońskie” i autorem wielu artykułów o tematyce turystyczno-krajoznawczej, przyrodniczej i społecznej. Wniosek o przyznanie honorowego tytułu złożyła Lubońska Rada Seniorów.

    

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego