Wielkopolski Portal Senioralny

Muzyka z Kórnika

Muzyka z Kórnika
Letni Festiwal "Muzyka z Kórnika"  w tym roku odbywa się już po raz dwunasty. We wspaniałej scenerii kórnickiego Arboretum usłyszymy muzykę z różnych epok w doskonałym wykonaniu.

Festiwal jest niewątpliwą atrakcją dla osób starszych nie tylko z Kórnika. W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 18.00 zostanie zaprezentowany kolejny spektakl. Na początek 3 lipca będzie można zobaczyć familijne widowisko baletowe "Dziadek do orzechów". Tydzień później  10 lipca organizatorzy zapraszają na koncert w wykonaniu grupy Bellezza Opera Trio.  W ich wykonaniu usłyszymy najbardziej znane operowe i operetkowe arie. Natomiast 17 lipca będzie można wysłuchać "Muzyki Ziemi Obiecanej". Będzie to koncert muzyki napisanej do znanych polskich filmów powstałych w Łodzi. W kolejną niedzielę 24 lipca wystąpią "Klezmerzy z Lublina". Będzie to koncert muzyki żydowskiej. Natomiast w ostatnią niedzielę lipca usłyszymy "Królów baroku i klasycyzmu". Gwiazdą koncertu będzie sopranistka Aleksandra Zamojska - od lat mieszkająca w Salzburgu. Sierpniowe spotkania w Kórniku rozpocznie komedia dell'arte "Sąsiadka" w wykonaniu Studia Dono. Tydzień później w niedzielę 14 sierpnia usłyszymy największe przeboje ze światowych musicali w wykonaniu Edyty Krzemień i Tomasza Steciuka. Natomiast 21 sierpnia organizatorzy zapraszają na spektakl "Eugeniusz Bodo i jego Epoka". Festiwal zakończy się 28 sierpnia multimedialnym koncertem finałowym "Fortuna plays Szymborska". Organizatorem imprezy i jego głównym sponsorem jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego