Wielkopolski Portal Senioralny

Żerków - Latający Uniwersytet

Żerków - Latający Uniwersytet
        To już zaczyna być tradycją. Seniorzy z niewielkiego Żerkowa położonego nieopodal Jarocina mają swój Uniwersytet. Nie nosi on nazwy Trzeciego Wieku, ale pełni taka funkcję.

     Seniorzy brali udział w lekcjach, które odbywały się w różnych miejscowościach gminy Żerków. Bywa, że osoby z mniejszych miejscowości mają problem z dojazdem na ciekawe zajęcia, dlatego organizatorzy postanowili, że to oni przyjadą do seniorów. W małych miejscowościach odbyły się wykłady na temat historii, rodzajów teatru, czy gatunków teatralnych. Nowym elementem żerkowskiego Uniwersytetu były wykłady na temat zdrowej diety. Omawiana była rola żywienia oraz aktywności fizycznej w utrzymaniu dobrego staniu zdrowia, zalecenia żywieniowe dla seniorów i komponowanie diety. Wzięło w nich udział ponad 100 seniorów. Latający Uniwersytet jest namiastką Uniwersytetu III Wieku, które działają w większych miastach. W gminach takich jak Żerków, gdzie komunikacja jest utrudniona, z wiedzą należy do seniora „dojechać”. Nazwa nawiązuje do idei Latającego Uniwersytetu z XIX wieku, który nie miał stałej siedziby, tak jak ten żerkowski. 

    Projekt został zorganizowany przez Fundację "Zerknij Tu" i był po raz kolejny współfinansowany z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS. Żerków jest miastem i gminą leżącą w powiecie jarocińskim w Województwie Wielkopolskim. Zamieszkuje tutaj ponad 2 000 osób, z czego co czwarty jest seniorem. 

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego