Wielkopolski Portal Senioralny

Kalisz - Seniorzy zamieszkają w akademiku

Kalisz - Seniorzy zamieszkają w akademiku
    Jeszcze w styczniu do byłego akademika przeprowadzi się grupa kaliskich seniorów. Głównie tych, którym trudno żyje się w starych komunalnych kamienicach.

    Do mieszkań przeprowadzą się starsze osoby, które do tej pory zajmowały duże lokale komunalne ogrzewane piecami kaflowymi. Wielu osób nie było stać na utrzymanie takich mieszkań, a dźwiganie opału na piętra było uciążliwe. Teraz będą mogły zamieszkać w małych mieszkaniach dostosowanych do ich potrzeb. Lokale będą przyznawane na wniosek osób, które chcą przenieść się do Domu Seniora. Znalazły się nim jedno i dwupokojowe mieszkania przystosowane dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. - Seniorzy mogą przewieźć do mieszkań swoje meble i praktycznie od razu zamieszkać - mówi Dagmara Pokorska naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Miasto otrzymało budynek dawnego akademika od Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Za ponad 2 miliony złotych wyremontowano budynek. Odnowiono elewacje, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną, położono płytki i panele podłogowe. Wyposażono także kuchnie wraz z meblami. 

   Jest to duży krok naprzód i kaliskim seniorom zapewne będzie się żyło znacznie lepiej. Należy jednak dodać, że typowe mieszkania dla seniorów wyposażane są w sposób szczególny. Na podłogach kładzione są wykładziny antypoślizgowe, które w nocy oświetlane są specjalnym system automatycznych świateł. W łazienkach zainstalowane są liczne urządzenia ułatwiające dokonywanie codziennej toalety osobom już mniej sprawnym. Zamontowane są też systemy wzywania pomocy. Ale nie wylewajmy "dziecka z kąpielą". Duży plus dla władz Miasta Kalisza.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego