Wielkopolski Portal Senioralny

Koło - Orszak Trzech Króli

Koło - Orszak Trzech Króli
    W sobotę 6 stycznia, już po raz piąty, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Koła. To nowa tradycja, która narodziła się w Polsce zaledwie 9 lat temu.  

    Orszak to uliczne jasełka i pielęgnowanie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. - Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego świętowania - mówią organizatorzy. Orszak rozpocznie się o godz. 10.30 od odprawienia Mszy św. we wszystkich trzech kolskich kościołach. Następnie Trzej Królowie z każdego z kościołów przejdą ze swoimi orszakami ulicami miasta na parking przed Starostwem. Będą poszukiwali Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Nie bardzo wiadomo, jak mieszkańcy Koła przyjmą widok dziewięciu króli. Ale to tylko jasełka! O godzinie 12.00 już jeden orszak przejdzie do kościoła św. Bogumiła, gdzie odbędą się właściwe jasełka.

     Orszak Trzech Króli odbędzie się również w wielu innych miastach Wielkopolski. Przejdzie ulicami takich miast, jak m.in. Konin, Kalisz, Leszno, Piła, Poznań, Gostyń, Jarocin, Ostrów Wlkp, Czarnków, Kłodawa, Stęszew, Ostrzeszów i wielu innych.

 

 

 

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego