Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wielkopolski - mieszkania dla seniorów

Ostrów Wielkopolski - mieszkania dla seniorów
     Miasto remontuje starą kamienicę w centrum, tak by starsze osoby miały blisko na przystanek, do sklepów, przychodni i kościoła.

      Kamienica zostanie przystosowana do osób z problemami ruchowymi. Nie będzie miała żadnych barier architektonicznych. - Powstanie tam kilkanaście mieszkań, które będą dedykowane naszym ostrowskim seniorom, szczególnie tym, którzy mają jakieś problemy z poruszaniem się, mają jakiś stopień niepełnosprawności - mówi Beata Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - W związku z tym często mieszkając w naszych zasobach komunalnych obecnie są więźniami czwartego piętra, bo po prostu nie potrafią chodzić po schodach. Więc tutaj będą windy, będą szerokie korytarze, łazienki dostosowane do osób właśnie z jakąś dysfunkcją ruchową - dodaje prezydent Ostrowa Beata Klimek. To także element rewitalizacji miasta, bo kamienica od lat stała pusta, a teraz będzie miała lokatorów. Remont idzie pełną parą, nie ma żadnych opóźnień. Mieszkania dla seniorów w Ostrowie powinny być gotowe za rok. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Część pieniędzy miasto pozyskało z Banku Gospodarstwa Krajowego.

     Ostrów Wielkopolski jest jednym z czterech polskich miast należących do światowej sieci Miast Przyjaznych Starzeniu WHO, a to zobowiązuje.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego