Wielkopolski Portal Senioralny

Wspomnienia seniorów

Wspomnienia seniorów
      Znana poznańska Fundacja „Filmowiec” postanowiła zapytać seniorów o ich wspomnienia z młodości.

      Młodzież ze szkół średnich, pod opieką wytrawnego instruktora filmowego Piotra Majdrowicza, przeprowadziła wywiady filmowe z seniorami. Tym razem młodzi dziennikarze i filmowcy chcieli dowiedzieć się, jak wyglądało zasiedlanie tzw. Ziem Odzyskanych po II wojnie światowej. Wszyscy pamiętamy dzieje Kargula i Pawlaka - bohaterów filmu „Sami Swoi”. Jednak nie zawsze było to takie zabawne.

 

     Projekt jest realizowany jest przez poznańską Fundację „Filmowiec” i współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

10 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego