Wielkopolski Portal Senioralny

"Konwój" w kinie Helios

"Konwój" w kinie Helios
    Polski kryminał z amerykańskim zadęciem. Bardzo zróżnicowani bohaterowie, strażnicy więzienni, od starego wyżeracza i twardziela Zawady, w tej roli Robert Więckiewicz po służbistę i nowicjusza w roli Tomasza Zięteka.  

     Dyrektor więzienia (Nowacki – Janusz Gajos) ściąga doświadczonego strażnika do transportu groźnego więźnia. Wkrótce dowiaduje się, że nieoczekiwanie w skład ekipy konwojentów wszedł też jego zięć, Feliks. Wiozą do szpitala psychiatrycznego wyjątkowego zbira, Kuleszę (Ireneusz Czop). Facet był sądzony za pedofilię, a po wyjściu na wolność zabił czterech strażników, więc sytuacja jest stresująca. Chociaż scenariusz rozłazi się w szwach, momentami bywa po prostu komiczny, to dobrze prowadzona obsada utrzymuje intrygę w ryzach. Zdjęcia Michała Sobocińskiego, pasują do filmowej konwencji. Maciej Żak, reżyser i autor scenariusza, autor „Supermarketu”, zaprasza na kolejny thriller. My też.

     Kolejny seans, adresowany głównie do seniorów, odbędzie w czwartek 16 listopada o godz. 18.00 w poznańskim Kinie HELIOS w Galerii "Posnania" znajdującej się przy Rondzie Rataje. Projekcje odbędą się również w kinach Helios w Pile, Gnieźnie, Koninie i Kaliszu. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kulturadostepna.pl

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego