Wielkopolski Portal Senioralny

Twoja obecność pomaga mi żyć

Twoja obecność pomaga mi żyć
Seniorzy skazani na samotność tracą sens życia. Nie wychodzą z domu, nie mają z kim porozmawiać, ani do kogo zadzwonić. Tak mijają ich tygodnie i miesiące... 

    Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" ma na to receptę. Jest to program "Twoja obecność pomaga mi żyć". Polega on na regularnych odwiedzinach podopiecznego przez wolontariusza, który otacza go troską i uwagą oraz pomaga odzyskać chęci do życia.  - Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia. Nie wychodzą z domu, nie mają z kim porozmawiać, ani do kogo zadzwonić – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. - Tak mijają ich tygodnie i miesiące. Dopada ich apatia, brak apetytu oraz strach przed jutrzejszym dniem – dodaje. Taka sytuacja diametralnie się zmienia, kiedy w życiu starszego człowieka pojawia się przyjazna i troskliwa osoba, która z szacunkiem i uwagą potrafi go wysłuchać. Regularnie raz w tygodniu go odwiedza oraz systematycznie dzwoni, żeby spytać jak się czuje i jak minął dzień. To właśnie stała obecność drugiego człowieka jest tym, czego starsze samotne osoby potrzebują najbardziej. Pomagają im wolontariusze Stowarzyszenia. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat. Stowarzyszenie zapewnia wolontariuszom szkolenia, ubezpieczenie oraz wsparcie merytoryczne koordynatora. W Poznaniu pod opieką stowarzyszenia jest  ponad 100 seniorów.

    Każda starsza osoba potrzebująca takiej właśnie pomocy może zgłosić się do poznańskiego oddziału Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" mieszczącego się przy ul. Dąbrowskiego 18, tel. 61 843 72 55, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Również każdy tzw. młody senior lub jego syn, czy córka mogą zgłosić tam chęć zostania wolontariuszem tej pięknej i ważnej społecznie akcji.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego