Wielkopolski Portal Senioralny

Kino Helios - "Szatan kazał tańczyć…”

Kino Helios - "Szatan kazał tańczyć…”
     Oszałamiająca kariera młodej pisarki, Karoliny, utopiona w alkoholu, narkotykach i seksie. Trudno szukać dla niej wzorców w realnym życiu, bo takich przeżyć pisarstwo raczej nie dostarcza. 

    Ale w kinie jest to możliwe i twórcy filmu mogą sobie taki świat wyobrazić. Bohaterka filmu może w nim zaistnieć. Cóż z tego że jest postacią pretensjonalną i sztuczną, skoro odciska się piętnem na całym filmie. Oglądamy świat, określany kiedyś sformułowaniem „ludzie z branży”, a raczej jego karykaturalne wyobrażenie. Poszukiwanie, jeśli o to w filmie chodzi, sensu życia, w czasie nieprzerwanego imprezowania, czyni historię niewiarygodną i osłabia chęć podążania za losem bohaterki. Ale formalnie film może sprawiać przyjemność zwolennikom ładnych obrazków, takich z Instagrama, lub nagranych telefonem komórkowym. Film Katarzyny Rosłaniec z główną rolą Magdaleny Berus nagradzany i nominowany, będzie wyzwaniem dla widza tradycyjnego i próbą dla kinomana.

   Kolejny seans, adresowany głównie do seniorów, odbędzie w czwartek 12 października o godz. 18.00 w poznańskim Kinie Helios mieszczącym się w Galerii "Posnania" przy Rondzie Rataje. Projekcje odbędą się również w kinach Helios w Pile, Gnieźnie, Koninie i Kaliszu. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kulturadostepna.pl

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego