Wielkopolski Portal Senioralny

„Pokot” w kinie Helios

„Pokot” w kinie Helios
     Reżyseria: Agnieszka Holland i Kasia Adamik, scenariusz Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland. To wystarczająca rekomendacja, by wybrać się do kina.

     A to przecież nie koniec. To jeden z najgłośniejszych filmów 2017 roku. Doceniany i nagradzany na festiwalach filmowych. Srebrny Niedźwiedź i Złote Lwy, żeby tylko na tych poprzestać. Bardzo chwalone przez krytykę role Agnieszki Mandat i Wiktora Zborowskiego. Wreszcie porównania do filmów Davida Lyncha, które mają źródło w groteskowym opisie prowincji. Tu oczywiście polskiej, a dokładnie sudeckiej wsi. Rządzą nią, jak to bywa najczęściej, miejscowi notable, prezes, właściciel lisiej fermy, ksiądz, komendant policji. Wszyscy są myśliwymi. Giną, po kolei, w tajemniczych okolicznościach. Wobec bezradności policji, prywatne śledztwo zaczyna prowadzić emerytowana pani inżynier, teraz ucząca na wsi angielskiego. Do czego doprowadzi to dochodzenie? Zobaczą Państwo, jeśli wybiorą się do kina. Film nie tylko dla przeciwników myślistwa, choć ta niechęć może być dodatkowa zachętą do jego obejrzenia.

    Kolejny seans, adresowany głównie do seniorów, odbędzie w czwartek 5 października o godz. 18.00 w poznańskim Kinie Helios mieszczącym się w Galerii "Posnania" przy Rondzie Rataje. Projekcje odbędą się również w kinach Helios w Pile, Gnieźnie, Koninie i Kaliszu. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kulturadostepna.pl

 

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego