Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - "Senioralni 2017"

Poznań - "Senioralni  2017"
    W samo południe, 30. września, na dziedzińcu Urzędu Miasta, prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, wręczył seniorom symboliczne klucze do miasta.

     W Poznaniu mieszka, według różnych szacunków, od 140 do 160 tysięcy ludzi w wieku 60+. To grupa licząca się i znacząca w życiu miasta. Potrzebuje poważnego traktowania. Seniorzy, co oczywiste, z zaangażowaniem podchodzą do wszystkich ważnych problemów naszej zbiorowości. Stąd też troska władz miasta, Miejskiej Rady Seniorów i innych organizacji o los ludzi starszych. O dobre samopoczucie i przychylność ludzi starszych trzeba zabiegać, na co dzień. Istotny jest ich głos w momentach kluczowych dla miasta, jak chociażby przy wyborach samorządowych. Nic nadzwyczajnego i dziwnego w tym, że dużą uwagę tej grupie wiekowej poświęcają miejskie instytucje. Warto jednak podkreślić znaczącą aktywność i starania ze strony władz Poznania, by nie tylko dbać o seniorów, ale także skorzystać z ich doświadczenia i mądrości. Centrum Inicjatyw Senioralnych przy współpracy wielu miejskich instytucji i wolontariuszy przygotowało bardzo bogaty program tegorocznej edycji podsumowania tych wspólnych działań. Dzień 1. października, to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. „Senioralni Poznań” nieprzypadkowo odbywają się w tym czasie. W Poznaniu czeka na seniorów szereg atrakcji. Spektakl, taniec, śpiew i radość, nie tylko na inaugurację. Będzie mnóstwo podobnych rozrywek, ale też, wykłady, warsztaty, zajęcia sportowe, bezpłatne badania lekarskie, z których poznańscy seniorzy mogą skorzystać w czasie trwania tegorocznej edycji przedsięwzięcia „Senioralni. Poznań”.

     Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych Centrum Inicjatyw Senioralnych, a także Miejskiej Rady Seniorów.

 

 

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego