Wielkopolski Portal Senioralny

Konsultacje społeczne Polityki Senioralnej

Konsultacje społeczne Polityki Senioralnej
     Poznań jest wiodącym miastem w zakresie polityki senioralnej. To właśnie w nim, już 10 lat temu, powstała pierwsza w Polsce Miejska Rada Seniorów.  Poznań jest jednym z czterech polskich miast, które zostały wpisane przez Światową Organizację Zdrowia na listę miast przyjaznych starzeniu.

     A to zobowiązuje. Dlatego od prawie roku pracowano nad założeniami Polityki Senioralnej Miasta Poznania do 2021 roku - czyli na najbliższe pięć lat. Zespół złożony z przedstawicieli środowisk osób starszych oraz urzędników przygotował szczegółowe ramy działań miasta na rzecz seniorów. Aby jednak dokument został przyjęty przez Radę Miasta wymagane są (i słusznie) szerokie konsultacje społeczne. Może wziąć w nich udział, każdy pełnoletni mieszkaniec Poznania. Ktoś by zapytał, a cóż o życiu starszych osób może powiedzieć młody człowiek? Otóż może i to niemało. Przecież nierzadko pomaga swojej babci i doskonale wie, czego mu do tego brakuje.

      Projekt uchwały został już przekazany Radom Osiedli, Klubom Seniora oraz organizacjom pozarządowym, które zajmują się seniorami. Jednak władzom miasta zależy na tym, aby każdy mógł zgłosić swoje uwagi. Dlatego projekt Polityki Senioralnej został opublikowany na stronie Miejskiej Rady Seniorów. Uwagi można przesyłać na ades Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Natomiast starsi mieszkańcy, którzy mają trudności w posługiwaniu się komputerem zapraszane są do Centrum Inicjatyw Senioralnych. Swoją siedzibę ma ono w centrum Poznania na ul. Mielżyńskiego 24. Tam można zapoznać się z treścią dokumentu. Pracownicy Centrum pomogą także w przesłaniu elektronicznej wersji uwag, które powstaną na miejscu lub zostaną przyniesione w postaci odręcznie zapisanych uwag. Centrum Inicjatyw Senioralnych czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Konsultacje trwają do środy 26 września.

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego