Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrzeszów - Gęsina na stół

Ostrzeszów - Gęsina na stół
    „Gęsi już wszystkie po wyroku, nie doczekają się kolędy” - tak śpiewali Skaldowie i Łucja Prus. 

    W Ostrzeszowie mniej ulegania poetyckiej, melancholijnej wizji, a więcej naukowej współpracy między pracowniami naukowców a królestwem kucharzy. Sztuka przysadzania pasztetów gęsich znalazła w Ostrzeszowie ważne miejsce. Tam można nie tylko posmakować wyrobów z gęsiny, ale też wiele się nauczyć i wykorzystać tę umiejętność we własnej kuchni. Gęsina staje się coraz popularniejsza. Powraca na nasze stoły. Warto zajrzeć 17 września do Ostrzeszowa, nasycić się tradycją regionalnej kuchni, przepisami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, będącymi chlubą południowej Wielkopolski. 

    W trakcie XII Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi odbędą się konkursy kulinarne, m.in. na najlepszy pasztet i nalewkę, gry i zabawy dla najmłodszych uczestników Festiwalu, a w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej swoją gwiazdę odsłoni Ewa Wachowicz. Festiwal będzie odbywał się na parkingu przy Parku Jana Pawła II przy ulicy Kaliskiej. Początek o godz.10.00, a zakończenie o 21.00. 

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę