Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - XI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

Poznań - XI Światowe Spotkania z Kulturą Romską
      W Parku Wilsona wystąpili artyści, którzy sięgają do tradycji muzyki romskiej. Wyszukują, aranżują i wykonują tradycyjne utwory cygańskie. 

    Podczas koncertu Poznaniacy mogli posłuchać muzyki Romów bałkańskich i rosyjskich. Jak mówi współorganizatorka koncertu Anna Markowska - Mieszkańcy Poznania chętnie poznają kulturę romską. Staramy się, upowszechniać kulturą cygańską, ponieważ widzimy szerokie zainteresowanie społeczeństwa, zwłaszcza tego, które pamięta wędrujące tabory. Chcemy organizować tego typu koncerty w Poznaniu i w Wielkopolsce. - Musimy przyzwyczajać społeczeństwo - mówi Anna Markowska - że Romowie szanują szeroko pojętą kulturę. W parku Wilsona - obok Muszli Koncertowej - stanęła też wystawa o dziejach polskich Romów i ekspozycja prac romskich artystów. Organizatorzy Spotkań z Kulturą Romską chcą jeszcze zaprosić Poznaniaków na warsztaty wokalne, literackie oraz tańca romskiego. 

   Światowe Spotkanie z Kulturą Romską, które odbyły się w Poznaniu zostały zorganizowane przez Fundację "Bahtałe Roma" z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego