Wielkopolski Portal Senioralny

Oborniki – przyjazne starzeniu się

Oborniki – przyjazne starzeniu się
    Oborniki to czwarte miasto w Polsce, które znalazło się na prestiżowej liście „Miast Przyjaznych Starzeniu”, przygotowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Tym samym dołączyło do Gdyni, Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego.

    Władze miasta od dłuższego czasu starają się robić wiele, aby osobom starszym żyło się w mieście lepiej. - Cieszymy się z tej decyzji WHO - mówi sekretarz gminy, Krzysztof Nowacki. W gminie Oborniki działa karta seniora, która osobom w wieku 60+ daje zniżki na usługi ponad 50 partnerów programu, są także 50-procentowe obniżki czynszu, czy darmowe szczepionki przeciwko grupie w okresie jesienno-zimowym. Zdaniem urzędników, obecność  Obornik na liście WHO daje możliwość wymiany doświadczeń z ekspertami i przedstawicielami innych 360 miast.

   Warto zwrócić uwagę na fakt, że na liście „Miast Przyjaznych Starzeniu” są cztery miasta polskie, z czego aż trzy z Wielkopolski.

1 komentarz

  • Grzegorz
    Grzegorz czwartek, 02 listopad 2017 17:13 Link do komentarza

    No cóż, Wielkopolanie są liderami...

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego