Wielkopolski Portal Senioralny

Wapno - 40 lat od katastrofy górniczej

Wapno - 40 lat od katastrofy górniczej
     Organizatorzy zapraszają szczególnie byłych mieszkańców miasta, a zwłaszcza tych, którzy po katastrofie z sierpnia 1977 roku, musieli opuścić swoje miasto.  

    My zachęcamy wszystkich, którzy pamiętają albo też nie pamiętają tamtych wydarzeń. Także młodych, którzy powinni się o nich dowiedzieć od seniorów i świadków, co wydarzyło się w sierpniu 1977. To pomoże im uświadomić sobie skalę wypadku, a także doświadczyć, choćby w celu edukacyjnym, ówczesnej propagandowej manipulacji informacyjnej. Bardzo ważna, w tym kontekście, będzie prezentacja filmu dokumentalnego Jerzego Jernasa „Bohaterowie z Wapna", który zostanie zaprezentowany uczestnikom obchodów. W programie także wykład historyczny, występ orkiestry dętej i koncert Zbigniewa Zaranka, laureata „Szansy na sukces”.

    Specjalny pociąg wyruszy z Poznania w sobotę 19 sierpnia o godzinie 10:20 (powrót o 17:00). Cena biletu w dwie strony 30 zł.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę