Wielkopolski Portal Senioralny

Wągrowiec wspiera seniorów

Wągrowiec wspiera seniorów
Od czerwca tego roku Wągrowiec dołączył do miast wspierających seniorów. Ruszył bowiem Program Senior 60+.

W mieście mieszka prawie 6 000 osób starszych. Z inicjatywą ich wsparcia wyszedł burmistrz Wągrowca. - Wiem, że pokolenie sześćdziesięciolatków i osób starszych w naszym mieście chce być aktywne i korzystać z życia, często jednak tego nie robi, choćby z oszczędności - mówi burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa. Dzięki Wągrowieckiej Karcie Seniora zapewne to się zmieni. Celem Programu jest pomoc w codziennych zakupach i dojazdach oraz ułatwienie dostępu do rekreacji, sportu i kultury. Wszyscy uprawnieni mogą korzystać z licznych zniżek udzielanych im przez sklepy, firmy i instytucje. Lista miejsc przyjaznych seniorom ciągle rośnie.  Aby otrzymać Kartę Seniora należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta. Nie obowiązuje tutaj żadne kryterium dochodowe.

Wągrowiec od dłuższego czasu stawia na seniorów. Prężnie działa tutaj Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Seniora "Srebrna Nić" oraz Dzienny Dom Seniora. Natomiast w Miejskim Domu Kultury często organizowane są koncerty adresowane dla osób starszych. Od dwóch lat funkcjonuje także Miejska Rada Seniorów.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego