Wielkopolski Portal Senioralny

Powstaje film o Dywizjonie 303

Powstaje film o Dywizjonie 303
W sierpniu rozpoczną się zdjęcia do filmu Dywizjon 303. Po wielu latach starań synowie pisarza namówili filmowców do ekranizacji znanej książki.

Droga do tego była bardzo długa. Wreszcie pięć lat temu znany polski producent filmowy Jacek Samojłowicz zainteresował się zrobieniem filmu na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Przez następne lata powstawały kolejne wersje scenariusza oraz próby pozyskania środków finansowych na jego realizację. Niedawno zakończyły się one sukcesem. Reżyserem filmu będzie Łukasz Palkowski, znany z filmu "Bogowie". Jego nazwisko gwarantuje powstanie na prawdę dobrego filmu. Autorem muzyki będzie Wielkopolanin, zdobywca Oskara Jan A.P. Kaczmarek. Zdjęcia do filmu będą realizowane w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz USA. W filmie zostanie wykorzystany symulator lotów, a także prawdziwe samoloty znajdujące się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Być może w filmie "zagra" również replika samolotu Hurricane, która znajduje się w muzeum pisarza w Puszczykowie. To właśnie na tych maszynach latali polscy piloci, a krakowskie muzeum takiego nie posiada. A tym czasem budowniczy repliki stojącej w Puszczykowie przygotowuje na potrzeby filmu sam przód samolotu wraz z kabiną. Obraz trafi do kin wiosną 2017 roku.

W oczekiwaniu na premierę filmu warto odwiedzić Muzeum - Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. Jest to uroczo położony dom z dużym ogrodem. To właśnie w nim znajduje się replika samolotu, ale również wiele innych atrakcji. Posąg Buddy, Brama Słońca i wielki kalendarz Azteków - to tylko nieliczne rzeźby, które znajdują się w Ogrodzie Kultur i Tolerancji. Natomiast w okazałej willi, w której mieszkał i tworzył Arkady Fiedler jest ekspozycja jego książek oraz licznych eksponatów przyrodniczych. Na największą uwagę zasługuje wspaniała kolekcja motyli. W muzeum znajduje się również galeria, gdzie prezentowane są wystawy fotograficzne znanych polskich podróżników. W Muzeum panuje doskonała atmosfera, która jest bardzo przyjazna osobom starszym.

                                                                                                                      .

      

3 komentarzy

 • z pack steroids
  z pack steroids sobota, 04 grudzień 2021 23:06 Link do komentarza

  Sildenafil Generique 120 Mg

 • itermok
  itermok poniedziałek, 22 listopad 2021 13:27 Link do komentarza

  Order Amoxicillin Overnight Shipping cialis 5 mg best price usa

 • Antek
  Antek sobota, 11 czerwiec 2016 17:18 Link do komentarza

  Nareszcie będzie film o zwycięstwie polskich żołnierzy, a nie jak dotychczas o samych klęskach. Czekam z niecierpliwością na premierę.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego