Wielkopolski Portal Senioralny

„Maria Skłodowska-Curie” w kinie Helios

„Maria Skłodowska-Curie” w kinie Helios
       Dla tych, którzy lubią filmy biograficzne to obraz, który wiernie i skrupulatnie pokazuje życie tej niezwykłej kobiety. Naukowca, podwójnej laureatki nagrody Nobla, za odkrycie radu i polonu, ale też żony i matki.   

     Jednak nie jest to skostniała forma biograficznej opowieści. To, często wyszukane, impresje na temat życia pełnego napięć, ciężkiej twórczej i ryzykownej pracy, emocjonalnych uniesień i ludzkich rozterek. Wspaniałe zdjęcia Michała Englerta sprawiają, że film przenika do wyobraźni widza ze zdwojoną intensywnością. "Maria Skłodowska-Curie" to film z 2016 roku, nakręcony w koprodukcji francusko-niemiecko-polsko-belgijskiej, w reżyserii Marie Noëlle. W rolach głównych występują: Karolina Gruszka jako Maria Skłodowska-Curie, Izabela Kuna jako Bronisława Skłodowska, Charles Berling jako Pierre Curie oraz Piotr Głowacki jako Albert Einstein. 

    Seans odbędzie w czwartek 3 sierpnia o godz. 18.00 w Kinie Helios mieszczącym się w Galerii Posnania przy Rondzie Rataje w Poznaniu. Projekcje odbędą się również w kinach Helios w Pile, Gnieźnie, Koninie i Kaliszu. Szczególnie mile goszczeni będą seniorzy. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kulturadostepna.pl

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego