Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wlkp. - życie z sentymentem

Ostrów Wlkp. -  życie z sentymentem
     Dziesięć lat temu powstał Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wtedy w mieście zaczęto kreować pozytywny wizerunek współczesnego seniora - i tak jest do dzisiaj.

     Inicjatorem tych działań był znany w środowisku pedagog Józef Kozan. Skupił wokół siebie grupę światłych ludzi i stworzył możliwość wyjścia naprzeciw oczekiwaniom środowiska senioralnego. W ten sposób powstały  zręby  Uniwersytetu  Trzeciego  Wieku w Ostrowie Wielkopolskim. - Z chwilą powstania Uniwersytetu było nas 180 osób działających w 17 grupach edukacyjnych - mówi Józef Kazan. - Obecnie jest nas ponad 400 i działamy w 36 sekcjach tematycznych. Przez 10 lat funkcjonowania Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w różnych zajęciach uczestniczyło prawie 3,5 tys. słuchaczy - dodaje Józef Kazan. Natomiast starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski twierdzi, że ludzie skupieni wokół ostrowskiego UTW są  grupą osób, której rzeczywiście chce się chcieć... 

     Ostrów Wielkopolski jest 70. tysięcznym miastem położonym 25 kilometrów od Kalisza. Podczas zaborów leżał on na krańcach ziem pruskich. Przez wiele lat słynął z "Fabryki Wagon", która zajmowała się naprawą i montażem wagonów kolejowych. A od 30 lat znany jest z tego, że żyją w nim i tworzą muzycy z zespołu Big-Cyc.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego