Wielkopolski Portal Senioralny

Ufunduj dzień wakacji dla starszej samotnej osoby

Ufunduj dzień wakacji dla starszej samotnej osoby
         Pod tym hasłem trwa akcja, organizowana przez Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich". Żeby dobrze zrozumieć intencje organizatorów akcji, zacytujmy wyznanie, które stało się mottem zbiórki.

     - Kiedyś, jak byłam młodsza, latem wyjeżdżaliśmy za miasto. To było, gdy jeszcze żył mąż. Dzisiaj sama nie schodzę nawet na ławkę pod blokiem..... – mówi pani Krystyna. Przychodzi taki czas, gdy bliskich już nie ma i pozostają jedynie wspomnienia wspólnego czasu wakacyjnego. Dlatego Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” prowadzi tę akcję zbierania pieniędzy na choćby jeden wyjazd za miasto, ten jeden symboliczny, ale i rzeczywisty dzień wakacji. Z takiej możliwości skorzystało, dzięki darczyńcom, w latach 2015 i 2016, 300 osób. W Poznaniu stowarzyszenie opiekuje się 100 seniorami.  

     Aby Państwa darowizna trafiła do poznańskich seniorów wystarczy dokonać wpłaty na konto stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" o numerze 42 1090 1043 0000 0001 3263 9932. W tytule przelewu prosimy wpisać "dla mbU Poznań". Wystarczy wpłacić 47 zł, aby samotny senior odbył jedniodniową wycieczkę za miasto. Można też wpłacić dowolną kwotę.

     Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” działa w Polsce od 2002 roku w Warszawie, Poznaniu i Lublinie, w ramach sieci «petits frères des Pauvres», które powstało w 1946 roku we Francji i istnieje w 10 krajach Europy i Ameryki.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego