Wielkopolski Portal Senioralny

Zakupy w sklepie, czy przez Internet...

Zakupy w sklepie, czy przez Internet...
     Zakupy to przyjemność dla większości klientów. Mówiło się nawet, że pójście do sklepów "odstresowuje", lub jest lekarstwem, poprawiającym nastrój. Dziś, coraz częściej, nie wiąże się z wyjściem i rytualnym, wielogodzinnym przymierzaniem. Chyba, że za takie uznamy przymiarki na ekranie komputera. Oczywiście nie dotyczy tylko odzieży i butów, a dosłownie wszystkiego.

     W pokoleniu 50+ to mniejszość korzysta z zakupów w Internecie. Tak mówią wszystkie statystyki i badania opinii. Według niektórych badań nawet dziesięciokrotnie więcej korzystających ze sklepów internetowych, jest wśród najmłodszych. Dlaczego tak się dzieje? To chyba sprawa przyzwyczajenia. Zakupy kojarzyły się z pewnym rodzajem wyprawy. I to nie takiej banalnej, bo najeżonej wieloma pułapkami. Trzeba było wiedzieć, którego dnia, o której godzinie i, co najważniejsze, dokąd i w jakiej kolejności. Potem, jak znaleźć, wypatrzyć, to nie łatwa umiejętność. Ten rytuał jest ciągle obecny w naszym pokoleniu. Młodzi wolą szybko poszukać na ekranie, w setkach sklepów niemal równocześnie, wybrać, zapłacić i poczekać na przesyłkę. Może nie tylko chodzi o czas zakupów i wygodę. Ale także o pewną niespodziankę. Niewykluczone, że my jesteśmy trochę nieufni, bo nawykliśmy do częstych zawodów spowodowanych zakupami i, mimo wnikliwego oglądania, do tzw. „ukrytych wad”. A gdybyśmy spróbowali zmienić przyzwyczajenia. Gdyby czas poświęcony na tradycyjne zakupy poświęcić na odpoczynek, rekreację, lekturę, byłby, być może, lepiej spożytkowany. Tak albo nie. Bo przecież dla wielu, nie tylko kobiet, zakupy są tym wszystkim na raz. Wystarczy poobserwować mężczyzn w sklepach motoryzacyjnych lub z narzędziami. Więc zostawmy dobre rady na boku i życzmy udanych zakupów. Przynajmniej, robiąc sobie przyjemność, zapewnimy pracę sprzedawcom.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego